گیربکس زداف ZF :
مان ایران وارد کننده لوازم یدکی زد اف آلمان (ZF) ، گیربکس زد اف :

دفتر اصلی زد اف آلمان در شهر فردریش هافن می باشد . در سال 1916 پایه گذاری شد نخست در حیطه تولید و ساخت چرخ دنده های گیربکس کشتی ، شناور و دیزل دریایی شروع به فعالیت کرد با گذشت زمان در صنعت خودرو سازی ورود کرد اما امروزه  تقریبا 80 درصد شرکت های ماشین سنگین و ماشین الات راهسازی به این برند وابسته می باشند

در سال 1921 نخستین سیستم انتقال قدرت دیزل خود را اکتشاف کرد و به دنیا عرضه نمود

سیستم انتقال مکانیکی و اکسل زد اف در سال 2012 بزرگترین سازنده قطعات ماشین الات صنعتی شناخته شد .

زد اف با گذر زمان و بهره گیری از مهارت های کارشناسان خود گیر بکس زد اف را به گونه ای طراحی کرد که مورد توجه شرکت های خودرو سازی بزرگی همچون پورشه ،  الفا رومئو ، بنز و بی ام دبل یو قرار گرفت.

در سال 1971 این غول ماشین سازی جهت فعالیت بیشتر به خاور شرق عظیمت کرد و در کره جنوبی و هند نمایندگی زد اف ZF را افتتاح نمود . گرجستان و آمریکا دیگر کشورهای اصلی جهت فعالیت  این شرکت بودند که در سالیان 1981 تا 1987 جهت ساخت لوازم کامیون و کشنده های آمریکایی بررسی شدند .

نخستین گیربکس اتوماتیک زد اف روی مدل های  325i _ 320i_e34_e36 بی ام  دبل یو ساخته شد . سال 1991 تا 1995 گیربکس اتوماتیک را برای کامیون ها طراحی کرد  ، سال 2005  در مدت 13 ماه 11 میلیون گیربکس 8 دنده و گیربکس 6 دنده  را طراحی کرد که با تولید آنها خدمات شایانی برای شرکت لکسوز فراهم نمود

سال 2011 با طراحی و تولید گیربکس 9 دنده اتوماتیک خودکار، بعنوان بهترین سازنده گیربکس معرفی شد ، در سال 2012 به سفارش لندیور چندین مدل گیربکس ساخت . عمده قطعات  این شرکت عبارتند از ، قطعات شاسی ZF ، جعبه دنده ZF ، سیستم فرمان ZF ، محور چرخ ZF که درخودروهای سنگین ، صنعتی ، ماشین الات راهسازی کار برد دارد و بیشترین کار برد آنها در سیستم های انتقال دهنده  نیرو جهت وسایل نقلیه نظامی  ، تجهیزات نظامی ، دریایی ، زمینی ، کشاورزی  وموتورهای هلیکوپتر است .

قطعات کامیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *