یاتاقان کامیون مان

یاتاقان کامیون مان از لوازم یدکی اصلی کامیون است .


یاتاقان موتور ژنراتور و کامیون مان :

یاتاقان ها از لوازم یدکی اصلی در کامیون ، اتوبوس و دیزل ژنراتور هستند . دو نوع یاتاقان ثابت و متحرک موتور ژنراتور و ماشین آلات سنگین داریم . یاتاقان‌ ثابت کامیون مان و موتور زمینی تکیه‌ گاه میل‌ لنگ می باشد و میل‌لنگ ها در درون یاتاقان به راحتی میچرخند .به این نوع یاتاقات ، ثابت می گویند . یاتاقان ثابت کامیون یا به‌ عبارت دیگر یاتاقان میل‌لنگ از دو نیم‌ کره ساخته شده است . نیمی از آن با زیر محفظه میل‌لنگ منسجم می‌باشد و و  نیمه دیگر از زیر توسط پیچ به قسمت بالا اتصال داده می شود . یک میل‌لنگ دارای دو یاتاقان ثابت دردو طرف است . در موتورهایی با سیلندر زیاد برحسب ساختار و تعداد میل لنگ‌ ، تعداد یاتاقان متغیر خواهد بود .

ساختار یاتاقان :

قسمت درونی یاتاقان که با میل‌لنگ در ارتباط است از آلیاژ فلزات نرم ساخته می شود ، درون یاتاقان حفره و شیار هایی جهت عبور روغن وجود دارد زیرا اگر روغن به یاتاقان‌ نرسد در اثر سایش به میل‌لنگ آسیب دیده و می سوزد . در بعضی از موتورهای دیزل یکی از یاتاقان‌های ثابت بصورت لبه‌دار ایجاد می شود و حرکت دورانی میل‌لنگ را هدایت خواهد کرد . نوع دیگر یاتاقان مان بصورت متحرک می باشد . این مدل یاتاقان مانند نوع ثابت آن می باشد با این تفاوت که یاتاقان متحرک توسط دسته پیستون به صورت دورانی حرکت کرده و باعث حرکت میل لنگ درون خود می شود . لازم به ذکر است به علت اصحطکاک زیاد در این قطعات یدکی ، هر چقدر متریال و کیفیت یاتاقان و میل لنگ بیشتر باشد در طول زمان دارای عمر مفید تری خواهند بود .

مان ایران توزیع کننده لوازم دیزل ژنراتور مان ، کامیون و اتوبوس مان در ایران می باشد . قطعات کامیون و لوازم اصلی ژنراتور زمینی و موتور دریایی مان را از مان ایران بخواهید .

 

 

ژنراتور زمینی و موتور دریایی مانقطعات کامیون

لوازم اصلی ژنراتور زمینیمان ایرانیاتاقان کامیون مان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.